Masa Takımları için Deri ile Kumaş ve Avantajları

Masa Takımları için Deri ile Kumaş ve Avantajları

Masa takımlarındaki döşemeler kullanıcıların daha rahat ve şık bir şekilde mekanlarını dekore edebilmeleri için farklı şekillerde uygulanır. Genel olarak masa takımlarıyla daha şık görünüm elde etmek isteyenler deri ve kumaş arasında tercih yapmak isterler. Bu iki türün de kendi içerisinde avantajı ve dezavantajları bulunur.

Deri Masa Takımlarının Avantajları ve Dezavantajları

Deri kullanılan masa takımları kumaş kullanılan masa takımlarına göre biraz daha zor temizlenebilir. Bu durum temizlik için ayıracağınız sürenin uzamasına yol açabilir. Deri masa takımlarının maliyeti de kumaş olanlara göre kıyaslandığı zaman daha yüksektir. Deriler daha yumuşak bir etki verirler ve çok fazla kir tutmazlar.

Dekorasyon stiliniz her ne olursa olsun deri masa takımı bulmanız son derece kolay olabilir. Fakat yine de deri masa takımlarının kombinlenmesinin kumaşlara göre biraz daha zor olduğunu unutmamalısınız. Deri masa takımları daha çok klasik dekorasyon stillerinde kendisine sık sık yer bulur.

Kumaş Masa Takımlarının Avantajları ve Dezavantajları

Kumaş masa takımları kolay bir biçimde kombinlenebilir seçenekler arasındadır. Hayalinizdeki dekorasyon stilini gerçeğe dönüştürebilmek için kumaş masa takımlarını tercih edebilirsiniz. Fakat kumaşların deriler kadar dayanıklı olmadığını da bilmelisiniz. Kumaş masa takımları daha modern mekanlar elde etmek isteyenlerin tercih ettiği tercihlerdendir.

İşlevsellik ve rahatlık olarak kumaş masa takımları derilere göre biraz daha öndedir. Ancak bu fark çok da büyük bir fark değildir. Seçeceğiniz kumaşın kalitesine ve türüne göre konfor oranı da düşebilir veya yükselebilir.

Doğru Masa Takımı Nasıl Seçilir?

Masa takımınızı seçerken istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz. Her bir masa takımının kullanım alanı farklıdır. Deri ve kumaş arasında tercih yaparken de mutlaka ihtiyaçlarınızı ve dekorasyon stilinizi değerlendirmelisiniz.

Mekanınızdaki diğer mobilyalar ve eşyalar ile bütünlük elde edebileceğiniz masa takımlarını seçtiğiniz zaman dekoratif açıdan avantajlı duruma geçmiş olursunuz. Aynı zamanda masa takımlarının fiyatları arasında da detaylı bir karşılaştırma yapmalısınız. Masa takımlarınızı seçerken mekan ölçülerinize göre hareket etmeniz de sürpriz sonuçlar ile karşılaşmamanız için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İletişim

Adres: OSB Karpuzsekisi Mh.
32. Cd. No:1/B Hacılar/Kayseri
Telefon: +90 352 311 37 95
Faks: +90 551 144 77 74
Mail: siparis@efemmasasandalye.com
Sipariş Hattı
0551 144 77 74
0532 171 86 99

Son Yazılar

Menü