Ahşap Masa Takımları ile Metal Masa Takımları Arasındaki Farklar

ahşap masa takımları ile metal masa takımları arasındaki farklar

Ahşap masalar takımları ile metal masa takımları arasında kullanım avantajları vardır. Ancak bu avantajlar yer aldıkları ortama göre değişkenlik gösterir. Yüksek ısıya karşı dirençli olan masalar için farklı malzeme türlerinin bir araya getirildiği seçenekler de mevcuttur. Masa tasarlanırken yer aldığı ortam, kullanım alanı, ölçüleri, stili ve tarzı göz önünde bulundurulur.

Dekorasyon Stiline Uygun Masa Takımları

Ahşap, dayanımı kuvvetli doğal malzemelerden tasarlanır. Bu masalar kullanım açısından metal masalara göre kıyaslandığı zaman daha uzun ömürlüdür. Ahşap masalarda kullanılan ağaç türüne göre dayanımı farklılık gösterebilir. Kestane, kayın, çam, meşe ve tropik ağaç türlerinden kütük masalara doğal ahşabın yer aldığı masa takımları vardır. Doğal ahşap suni üretime oranla fiyat açısından daha yüksektir. Ancak daha uzun süreli kullanım imkanı sağlar.

Metal masa takımları yer aldıkları ortama göre yüksek ısı seviyesine karşı dirençli olabilecek şekilde tasarlanır. Hasır masalar ile birlikte en kolay temizlenebilen masalar da bu takımların içerisinde yer alır. Fonksiyonel açıdan kullanımı son derece rahat olan metal masa takımları teraslar, balkonlar ve bahçeler için uygundur.

Ahşap kolay şekil alabilen malzemeler arasındadır. Bu sebeple, uygulanacak stil ya da tarza göre farklı stiller oluşturmaya başlayabilirsiniz. Modern ya da minimalist yaklaşımla geometriyi vurgulayan basit ve işlevsel yapıya sahip yemek masaları için en ideal malzeme seçeneği ahşaptır.

Ahşap ve Metal Masa Takımlarından Hangisi Seçilmeli?

Metal masa takımları genellikle modern dekorasyon stili elde etmek isteyenler tarafından tercih edilir. Ahşap masa takımları ise daha çok klasik dekorasyon stili oluşturmak isteyenlerin seçtiği masa takımlarındandır. Seçim yapılacağı zaman kullanım alanı ve ihtiyaçlar net bir şekilde belirlenmelidir. Mekan genişliği buradaki en fazla dikkat edilmesi gereken detaydır.

Herhangi bir modelin bir diğer modelden daha iyi olduğunu söylemek yanlıştır. Ahşap masa takımları ve metal masa takımları arasında seçim yapamıyorsanız kendi istek ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca renk uyumluluğuna da dikkat etmeniz ve dekoratif stilinize uygun olanları seçmeniz uzun süre boyunca kullanabileceğiniz mobilyalara sahip olabilmenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İletişim

Adres: OSB Karpuzsekisi Mh.
32. Cd. No:1/B Hacılar/Kayseri
Telefon: +90 352 311 37 95
Faks: +90 551 144 77 74
Mail: siparis@efemmasasandalye.com
Sipariş Hattı
0551 144 77 74
0532 171 86 99

Son Yazılar

Menü